Yabani Dizisi Dünyada Tam 44 Ülkeye Satıldı: Yabani Nasıl Bu Kadar Başarılı Oldu?

Televizyon ekranlarının sevilen dizisi Yabani dizisi artık uluslararası alanda da tanınan bir dizi. Türk televizyon dizileri dünya çapında büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Bu bağlamda, ülkemizin yetenekli oyuncularından Halit Özgür Sarı, Simay Barlas, Yurdaer Okur, Dolunay Soysert, Bertan Asllani, Tayanç Ayaydın ve Şebnem Hassanisoughi’nin başrollerini paylaştığı Yabani dizisi kısa sürede uluslararası bir fenomen haline gelmiştir.

Yabani Dünyada Tam 44 Ülkeye Satıldı

Yabani Dünyada Tam 44 Ülkeye Satıldı
Yabani Dünyada Tam 44 Ülkeye Satıldı

Yabani dizi, olağanüstü senaryosu ve etkileyici performanslarıyla 44 farklı ülkeye satılarak tüm zamanların en hızlı satış rekorunu kırmıştır. İzleyiciler hem Türkiye’nin zengin kültürünü keşfederken hem de heyecan dolu bir hikayeyle kendilerini büyülendiği için Yabani’ye olan ilgiyi hiç durmadan arttırıyorlar. Dizinin uluslararası başarısı Türk televizyon endüstrisinin gücünü ve kalitesini bir kez daha kanıtlamaktadır.

Yabani dizisi MENA Bölgesi’nde büyük bir ilgi uyandırdı ve hızla geniş bir yayılma ağına sahip oldu. Bu muhteşem dizi, Sırbistan, Ermenistan, Azerbaycan, Belarus, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Rusya Federasyonu, Tacikistan ve Türkmenistan gibi ülkelerde de büyük bir izleyici kitlesiyle buluşacak.

Bununla da sınırlı kalmayarak Özbekistan’dan Romanya’ya kadar uzanan geniş coğrafyalarda da gösterilecek. Bunun yanı sıra Hırvatistan’dan Bulgaristan’a ve Karadağ’dan Bosna Hersek’e kadar birçok Avrupa ülkesinde de heyecan dolu anlarıyla seyircileri büyülemeye devam edecek. İspanya ile Andorra gibi güzel ülkelerde de Yabani dizisinin başarısının yayılmasıyla birlikte dizi severlerin kalplerini kazanacak.

Bu satışlarla Yabani dizisi uluslararası alanda büyük bir başarı elde etmiş oldu. Heyecan verici senaryosu ve etkileyici oyunculuk performanslarıyla bu dizi gerçekten unutulmaz bir deneyim sunuyor. MENA Bölgesi’nden Avrupa’ya uzanan bu satışlarla da dünya çapında popülerliği artarak devam edecektir. Yabani dizisiyle ilgili bu müthiş haberler, dizi severleri heyecanlandırmaya ve bölge bölge yayılmasına büyük bir ivme kazandırmaya devam ediyor.

Yabani Nasıl Bu Kadar Başarılı Oldu?

Yabani Dizisi Dünyada Tam 44 Ülkeye Satıldı: Yabani Nasıl Bu Kadar Başarılı Oldu?
Yabani Dizisi Dünyada Tam 44 Ülkeye Satıldı: Yabani Nasıl Bu Kadar Başarılı Oldu?

Yönetmen koltuğunda usta bir isim olan Çağatay Tosun’un yer aldığı bu dizi, sadece bir hikaye anlatmaktan öte, izleyicileri etkileyici ve duygusal bir yolculuğa davet ediyor. Senaryosunu yetenekli yazar Hilal Yıldız’ın kaleme aldığı bu dizi, derinlikli karakterleri ve dokunaklı hikayesiyle izleyicilerin kalbini fethetmeyi başarıyor.

Her hafta artan bir başarı grafiğiyle televizyon ekranlarında yolculuğuna devam eden Yabani, son bölümüyle izleyici kitlesini adeta büyülemeyi başardı. Total hedef kitlede elde ettiği 6, 02 reyting ve 17, 68 share ile zirveye oturan dizi, aynı zamanda ABC1+20 hedef kitlesinde de dikkat çekici bir performans sergiledi. 5, 94 reyting ve 16, 69 share ile bu kategoride de liderliği ele geçiren Yabani, AB hedef kitlede ise 4, 55 reyting ve 14, 49 share ile gece boyunca en çok izlenen dizi oldu.

Bu muhteşem başarılarıyla Yabani, sektördeki diğer yapımlara da gözdağı veriyor. İzleyicilerin kalbini fetheden dizi; etkileyici senaryosuyla sürükleyicilikten ödün vermeden her bölümde izleyicileri kendine hayran bırakmayı başarıyor. Oyuncuların mükemmel performansları ve akıcı diyaloglar sayesinde her anı heyecan dolu bir yolculuğa çıkaran Yabani, TV dünyasında adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

Sosyal medya dünyasında sürekli konuşulan o dizi, ikinci bölümüyle adeta bir fenomen haline gelmişti. İzleyicilerin ilgisini çekmeyi başaran bu dizi, Total ve ABC1 kategorilerinde de rekorlar kırmıştı. İzlenme rakamlarıyla da göz dolduran bu dizi, seyircilerin beklentilerini karşılayarak büyük bir başarı elde etmişti. Sosyal medyanın gündeminden düşmeyen bu popüler yapım, her bölümüyle izleyicileri ekrana kilitlemeye devam ediyor.

Yabani Dizisi Oyuncu Kadrosu

Yabani Dizisi Oyuncu Kadrosu
Yabani Dizisi Oyuncu Kadrosu

Dizinin başrollerinde, usta oyuncular Halit Özgür Sarı, Simay Barlas, Yurdaer Okur, Dolunay Soysert, Bertan Asllani ve Şebnem Hassanisoughi Bilgiç gibi sektörün öncü isimleri yer alırken; aynı zamanda Osman Alkaş, Ayşegül Ünsal, Sezer Arıçay, Birgül Ulusoy, Rojbin Erden, Seray Özkan gibi deneyimli isimler de kadroda kendine yer bulmuştur. Bu diziye katkı sağlayan başarılı isimler arasında ise Güray Görkem, Bartu Dilmen ve Aleyna Al gibi genç yetenekler de bulunmaktadır. Bu ekip ile sektörde iz bırakan bir yapıma imza atacaklarına şüphe yoktur.

 • Yaman (Halit Özgür Sarı)
 • Rüya (Simay Barlas)
 • Serhan Soysalan (Yurdaer Okur)
 • Neslihan Soysalan (Dolunay Soysert)
 • Alaz Soysalan (Bertan Asllani)
 • Şebnem (Şebnem Hassanisoughi)
 • Cesur (Sezer Arıçay)
 • Asi (Rojbin Erden)
 • Çağla Soysalan (Seray Özkan)
 • Umut (Ramiz Mullamusa)
 • Rüzgar (Bartu Dilmen)

Yabani Dizisinde Hikaye Devam Ediyor

Yaşanan olayları bir türlü kabullenemeyen Alaz, içtiği hapın da etkisiyle her şeyi Yaman ve Rüya’ya kızgınlık olarak yansıtır. Bu öfke nöbeti bir araba kazasına yol açar. Hâlâ kendine gelemeyen Alaz, Yaman ve Rüya’yı orada terk ederek Asi’nin yanında kendini bulur. Asi, geçirdikleri gece sonrasında hem suçluluk duyar hem de pişmanlık hissederken, Alaz’a verilecek cezayı kesinlikle kararlıdır

Soysalan ailesi için yeni yılın ilk günü biraz endişeli geçmektedir. Çünkü oğulları Yaman ve Alaz’dan henüz haber alınamamıştır. Bu arada Metin ve Şebnem de kızları Rüya’nın yanlarında olmadığını fark etmişlerdir. Ancak, Neslihan ve Güven sonunda Yaman’a ulaştıklarında gerçekleri öğrenirler.

Yaman, Neslihan ve Güven’in rehberliğiyle Rüya’nın hayatını kurtarırken, her zamanki gibi kazanın etkisinin farkında olmayabilir. Yaman, Neslihan ve Güven oraya geldiğinde beyin sarsıntısıyla yere yığılır. Serhan da Alaz’a ulaştığında, suçluluk duygusuyla ezilmiş bir şekilde bulur. Serhan oğlu Alaz’ı Yaman Ali için kurban etmeme kararlılığıyla kabullenmez.

Yaman Ali ve Rüya’nın kaza yapmasına sebep olan kişinin Alaz olduğu bilgisi, sadece Alaz, Serhan ve ikisinin de tahmin etmediği bir kişi olan Yaman’da mevcuttur. Yaman Ali uyanana kadar, Serhan tüm şüpheleri ortadan kaldıran bir durumdadır ancak bilmediği şey, Yaman Ali’nin bu bilgiye sahip olmasıdır. Uyandıktan sonra Serhan’ın dahil olduğunu öğrenen Yaman, Serhan ve Alaz’ı köşeye sıkıştırmak için etkili bir plan yapar.

Bu planda, Cesur’un cesaretini kıran gerçek, Alaz’a hatta Asi ve Alaz’ın yaşadığı geceye dahil olmasıdır. Cesur, öfkesini besleyecek olan bu plana katılır. Planın amacı Soysalanlara Serhan’ın gerçek yüzünü göstermektir ancak Yaman Ali’ye kimlerin destek vereceği merak konusudur. Bu plan ne kadar etkili olabilecektir?

En iyi bilim kurgu filmleri, katil kim temalı korku filmleri, kıyamet sonrası filmler ve en iyi polisiye diziler listelerine de göz atabilirsiniz.

1 yorum yapılmış

Yorum yapmak ister misiniz?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir