Netflix’teki House of the Dragon gibi 6 destansı dizi

Netflix’te House of the Dragon ve Game of Thrones gibi diziler çok merak ediliyor. Peki Netflix’teki House of the Dragon gibi 6 destansı dizi hangisi? House of the Dragon benzeri diziler listesi ile karşınızdayız.

Netflix’teki House of the Dragon gibi 6 destansı dizi: House of the Dragon benzeri diziler

Güç Yüzükleri dizisi House of the Dragon gibi bir dizi mi? ki destansı fantastik seri, yaz sonunda büyük reklam kampanyalarıyla prömiyer yaptı, ancak birini diğerine tercih etmeniz için hiçbir neden yok. House of the Dragon gibi Prime Video’nun The Rings of Power’ı da çok sevilen bir serinin ön bölümüdür ve hayranlardan yüksek beklentilerle gelmiştir. Seri, Tolkien’in Orta Dünya’nın İkinci Çağı’na nefes kesici bir girişle hype yükünü eşleştirmeyi başardı. Tolkien’in hikayelerinin büyüsünü ve kapsamını yakalamak için hiçbir masraftan kaçınılmadı. Elfler ve cücelerden sert ayaklara ve erkeklere kadar, ilk sezon yavaş yavaş geniş bir dizi karakter ve hikaye oluştururken, klasik bir kötü adam gölgelerde pusuya yattı.

Prömiyer yeni yayınlanmış gibi geliyor, ancak fantazi hayranları şimdiden House of the Dragon Bölüm 10’u, yani 1. sezon finalini bekliyor. Sezon 23 Ekim Pazar günü HBO ve HBO Max’te sona erecek ve hayranlar kesinlikle doldurulması gereken bir boşlukla baş başa kalacak. Tabii ki, orada çok daha fazla harika şov var ve Netflix’te House of the Dragon ve selefi Game of Thrones’a benzeyen bir avuç olduğunu öğrenmek sizi şaşırtabilir.

YENİ »
Her Şey Dahil filmi konusu, oyuncuları, vizyon tarihi

Fantastik oyunlar ve dramalar da dahil olmak üzere Netflix’teki House of the Dragon gibi en destansı altı diziye girelim. Platformda hayranların favorisi olan The Last Kingdom ile başlayacağız.

House of the Dragon: Son Krallık Gibi Gösterir

The Last Kingdom, Bernard Cornwell tarafından yazılan The Saxon Stories kitap serisine dayanan tarihi bir kurgu dramadır. Dizi, Kral Alfred’in (David Dawson) insanları tek bir krallıkta birleştirme planını gerçekleştirmesiyle İngiltere’nin başlangıcı olacak şeyin hikayesini anlatıyor. Çocukken yakalanan ve haklı vatanını geri almak için savaşan bir karakter olan Bebbanburg’lu Uhtred’i (Alexander Dreymon) takip ediyoruz.

Game of Thrones evreni gibi, Son Krallık da tamamen güç mücadelesi, büyük savaşlar ve aile adınızı taşımanın önemi ile ilgilidir. Netflix şovunu beğendiyseniz, Seven Kings Must Die adlı bir filmin de flama geleceğini bilmekten mutlu olacaksınız. The Last Kingdom’ın toplam beş sezonu var ve Mart 2022’de sona erdi

House of the Dragon: The Witcher gibi diziler

Henry Cavill, Netflix’in The Witcher dizisinde Geralt of Rivia’yı canlandırıyor. Andrzej Sapkowski’nin kitaplarına dayanan fantastik hikaye, ilk sezonda ana karakterleri tanıdıkça farklı zaman çizgilerini takip ediyor – Geralt, Vengerberg’den Yennefer (Anya Chalotra) ve Ciri (Freya Allan). Serinin Ejderha Evi’nden daha fazla büyüsü var, ancak ortaçağ tipi bir zaman diliminde gerçekleşmesi ve savaşlar, kehanetler ve güç mücadeleleri içermesi açısından benzer. Uzun sarı saçlı Geralt, bir Targaryen’i tamamen geçebilir, değil mi?

The Witcher 3. sezonunun 2023 yazında Netflix’i vurması bekleniyor ve bir yan ürün olan The Witcher: Blood Origin bu Aralık ayında çıkıyor. Vikingler: Valhalla. (Soldan Sağa) Vikings: Valhalla’nın 101. bölümünde Leif rolünde Sam Corlett, Freydis rolünde Frida Gustavsson. Kr. Bernard Walsh/Netflix © 2021

YENİ »
20 Aralık 2022 Yayın Akışı Salı Bugün Hangi Diziler Var? FOX TV, ATV, TRT 1, Show TV, TV8, Kanal D, Star TV, Tv 360, Bloomberg TV yayın akışı

House of the Dragon: Vikingler: Valhalla gibi şovlar

Bu listedeki bir diğer tarihi drama ise Netflix’in Vikings’e yeni yan ürünü olan Vikings: Valhalla. Devam filmi, orijinal seriden 100 yıl sonra, İskandinav kaşif Leif Erikson gibi efsaneleri takip ediyor. Çağları resmen sona ererken Vikinglerin yolculuğunu izlemeye devam ediyoruz. Şimdiye kadar bir sezon çıktı ve süper aksiyon dolu ve eğlenceli. Dizi, 2023’te bir ara çıkacak olan ikinci bir sezon için yenilendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Konu HaberBes sitesine özeldir