House of the Dragon Final izle House of the Dragon izle 10. Bölüm Sezon Finali

House of the Dragon Final izle House of the Dragon izle 10. Bölüm Sezon Finali House of Dragon izle 1. sezon 10. bölüm full hd 1080p Türkçe altyazılı. Ve House of the Dragon final bölümü geldi. 10 bölüm çok çabuk geçiverdi. Şimdiden dizinin hayranları ikinci sezonu merak etmeye başladılar. Ve dizi son bölümü ile harika bir final yaptı.

House of the Dragon Final izle

Westeros, açgözlülük ve güç hırsının sonuçlarına katlanıyordu. Otto’nun görevi başarılı olmuştu. Şimdi onunkilerden biri Demir Taht’a oturdu. İroni, ahlaki üstünlüğüyle övünen evin sadece yeminini bozmakla kalmamış, aynı zamanda gerçeği kendi lehlerine değiştirmiş olmasıydı. Hightower’lar yanlış bir şey yaptıklarını kabul etmeye hazır değillerdi. Yeşiller, Kral’ın Şehri’nin kontrolünü ele geçirmiş ve Aegon II Targaryen’i Yedi Krallık’ın kralı ilan etmişti.

House of the Dragon’un dokuzuncu bölümünün sonuna doğru Rhaenys’in bir şekilde hayatını kurtarmayı ve Kızıl Kale’den kaçmayı başardığını gördük. Muhafızları geçmeyi ve ejderha çukuruna ulaşmayı başardı. Meleys’e bindi ve Rhaenyra Targaryen’e olanları anlatmak için doğruca Ejderha Kayası’na gitti. Sahne destansı bir hesaplaşma için hazırlandı. Westeros’un kaderi, gücü elinde tutan birkaç kişinin ellerine bırakıldı.

House of the Dragon izle 10. Bölüm Sezon Finali

Rhaenyra, korkmuş Lucerys’i sakinleştirirken, “Kaderimizi seçmiyoruz,” dedi. Lord Corlys Velaryon’un yerini dolduramayacağından korkuyordu. Gelgitlerin Efendisi olmak istemediğini söyledi. Rhaenyra bebeğine demir tahtın varisi olacağı söylendiğinde kendisinin de korktuğunu söyledi. Çok gençti ve üzerine yüklenen sorumluluğun büyüklüğünü anlamadı.

Lucerys’in yüzünde düşünceli bir ifade vardı. Annesine onun kadar mükemmel olmadığını söyledi. Herkesin iktidarı ele geçirmek istediği, erkeklerin ruhlarının açgözlülükle dolu olduğu bir dünyada, kendisi için hiçbir şey istemeyen bir çocuk vardı. Böyle önemli ve prestijli bir unvana sahip olmaya layık hissetmiyordu. Hem kendine hem de başkalarına karşı dürüsttü. Rhaenyra ona her adımda desteğini alacağını söyledi. Tıpkı babası gibi, onu asla terk etmeyeceğini söyledi. Konuşmaları Sör Lorent tarafından kesildi.

Rhaenyra’ya Prenses Rhaenys Velaryon’un Dragonstone’a yeni geldiğini ve Daemon ve Rhaenyra ile görüşmek istediğini söyledi. O zamana kadar Rhaenyra, Kral’ın Şehri’nde ne olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu ve Rhaenys’in sıradan bir ziyaret yaptığını sanıyordu. Rhaenys, Daemon ve Rhaenyra ile tanışır ve onlara Viserys Targaryen’in öldüğünü söyler. Onlara Aegon II Targaryen’in binlerce insanın önünde ejderha çukurunda Yüce Septon tarafından kral olarak taç giydiğini söyledi. Rhaenyra duyduklarına inanamadı. En iyi arkadaşı Alicent’in ona böyle ihanet edebileceğine inanamıyordu.

Rhaenyra o sırada hamileydi ve muhtemelen King’s Landing’de meydana gelen iğrenç olaylardan dolayı doğum sancıları başladı.Daemon, Alicent’i kardeşini zehirlediği için suçlar ve Rhaenys’i Hightower’lara karşı hiçbir şey yapmadığı için lanetler. Ejderhası Meley’ler yanındayken neden onları canlı canlı yakmadığını sordu. Rhaenys mantıklı bir kadındı. O, kendini kaybedip sonunda mantıksız şeyler yapan Daemon ve diğer adamlar gibi değildi. Rhaenys savaşı başlatan kişi olmak istemedi. Böyle bir yetkiye sahip olduğunu hissetmiyordu.

Rhaenyra’yı Yeşillerin kendisi ve çocukları için geldiği konusunda uyardı. Ejderha Kayası’nı bir an önce terk etmesini tavsiye etti.

YENİ »
En iyi fan token hangisi? Fan Tokenler Listesi

Dizibox House of the Dragon 10. Bölüm izle

Kraliçe Rhaenyra Targaryen durumu değerlendirmek istedi. Krallığı bir arada tutmak istiyordu. Tüm seçeneklerini tüketene kadar savaşa gitmek istemiyordu. Annesi Aemma Arryn o eve ait olduğu için Arryn Hanesi’nin onlarla taraf olmasını umuyordu. Rhaenyra, Baratheon Hanesi’nden de çok emindi. Fırtına Burnu Lordu Borros Baratheon’un onlara karşı gelmeyeceğini varsaydı. Rhaenyra ve Daemon, Baratheonlar onlara bağlılık yemini ettiğinde, Kışyarı’nın onu takip edeceğini biliyorlardı. Daemon savaşa gitmek için can atıyor gibi görünüyordu. Yeşillerden daha fazla ejderhaları olduğunu söyledi.

Üç yetişkin ejderhaları vardı: Syrax, Caraxes ve Meleys, ayrıca Vermax, Arrax, Tyraxes ve Moondancer. Bunlara ek olarak, sahiplenilmemiş birkaç ejderhaları da vardı; Vermithor bunların en eskisidir. Sör Erryk geldi ve konuşmayı böldü ve onlara istenmeyen bir misafirin geldiğini söyledi. Daemon Targaryen ve Otto Hightower, bir zamanlar “House of the Dragon”un ikinci bölümünde olduğu gibi Dragonstone köprüsündeydiler. Rhaenyra ejderhanın sırtına dramatik bir giriş yaptı. Otto ona Prenses Rhaenyra diye hitap etti ve o artık kraliçe olduğunu söyleyerek onu düzeltti. Otto ondan Aegon’u tek gerçek kral olarak tanımasını istedi.

Ejderha Kayası’nı elinde tutmasına izin verirse, daha sonra oğlu Viserys’e geçeceğini söyledi. Ayrıca çocuklarına mahkemede onurlu ve saygın pozisyonlar sunacağını söyledi. Otto ayrıca demir tahtına karşı komplo kuran ve ihanet eden tüm şövalyeleri ve lordları affetmeyi teklif etti. Daemon ondan nefret etti ve oğullarını yozlaşmış gaspçıya hizmet etmelerini istemektense ejderhaları beslemeyi tercih edeceğini söyledi. Otto, Rhaenyra’nın dikkatini çeken bir şey söyledi. Otto, Baratheon, Tully ve Stark Hanesi ile görüşmelerde olduğunu ve kral Aegon’un cömert şartlarını kabul etmeye ilgi gösterdiklerini söyledi. Rhaenyra, eğer söyledikleri doğruysa müttefiklerinin tükeneceğini biliyordu.

House of the Dragon 10. Bölüm izle dizimag

Otto, Rhaenyra’nın çocukluk arkadaşı Alicent’e karşı hâlâ bir zaafı olduğunu biliyordu. Yanında, Rhaenyra’ya Alicent ile güzel bir bağ paylaştığı eski güzel günleri hatırlatan bir kitaptan yırtılmış bir sayfa getirmişti. Alicent’in Rhaenyra’ya hâlâ büyük saygı duyduğunu, bu yüzden ikisinin de birbirlerine savaş açmadan başarılı olmalarını istediğini söyledi. Daemon, Otto ve adamlarını orada ve sonra öldürmeye hazırdı ama Rhaenyra onu durdurdu. Otto kurnaz bir adamdı ve bilinçaltını delebiliyordu. Rhaenyra, Otto’ya cevabı bir gün içinde vereceğini söyledi. Rhaenyra teklifini değerlendirmek istedi. Halkını savaşın gazabından kurtarmak istiyordu.

Ejderhalar savaşa uçtuğunda her şeyin yandığını biliyordu. Bir kemikler ve küller krallığı üzerinde hüküm sürmek istemediği konusunda çok açıktı. Barışı ve birliği korumak istedi. Daemon onunla aynı fikirde değildi. Ona, Yüksek Kulelerin onun doğuştan hakkını aldığını ve onların önünde diz çökmemesi gerektiğini söyledi. Daemon’un Otto’ya karşı çok düşmanlığı vardı.

Rhaenyra, öfkesinin büyük resmi görmesine izin vermediğini biliyordu. Rhaenyra herkesin gitmesini istedi ve Daemon’a yaptığı yemini anlattı. Ona Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan bahsetti. Daemon şiddetli oldu ve onu boynundan tuttu. Ona asılsız hayallerin onları kral yapmayacağını söyledi. O zaman Viserys’in Daemon’a hiçbir şey söylemediğini fark etti. Bir keresinde babasına Fatih Aegon’un kehanetlerine gerçekten inanıp inanmadığını sordu. Babasının onu demir tahtın gerçek varisi olarak gördüğünü ve ona böylesine büyük bir sorumluluk yüklediğini anladığında daha da sorumlu hissetti.

YENİ »
CHZ Yorum Son Dakika | Chiliz Coin Yorum

House of the Dragon Final izle dizipal

Corlys Velaryon sonunda iyileşmişti. Rhaenys, kocasından birçok şikayet aldı. Çocukları Laena ve Laenor Velaryon’u kaybettikten sonra Corlys, Triarşi ile savaşmaya gitti. Hayatıyla ne yapacağını bilmiyordu. Hayatı boyunca demir tahtta oturma hayalini beslemişti, ama varisler olmadan onu kovalamanın bir anlamı olmadığını biliyordu. Rhaenys’i kendi başının çaresine bakması için yalnız bırakmıştı. İhtiyaç anında güveneceği kimsesi yoktu. Rhaenys ona yokluğunda olan her şeyi anlattı. Corlys sonsuz arayışını durdurması gerektiğini fark etti. Başsız hırsları onları hiçbir yere götürmemişti. Mutlu olmak istiyordu. Mutlu olmak istiyordu.

Corlys başta Rhaenyra’yı desteklemek istemedi. Dokunduğu her şeyi yok ettiğini söyledi. Ama Rhaenys ona krallığı bir arada tutan son iplik olduğunu söyledi. Rhaenyra, pervasız adamları savaşmaktan ve her şeyi yok etmekten alıkoyan tek engeldi. Lord Corlys, karısının Kraliçe Rhaenyra Targaryen hakkında iyi şeyler söylediğini duyduktan sonra onun davasını desteklemeye karar verdi. Lord Corlys, Kara Konsey’in tüm üyelerinin tartıştığı odaya girdi ve yeğenlerine baktı. Bir ara verdi ve Viserys’in hükümetinin adalet ve barıştan biri olduğunu söyledi. Hightowerlar tarafından işlenen ihanetin affedilemeyeceğini söyledi.

Boyalı masa odasında duran gururlu Lord, Velaryon Hanesi’nin Kraliçelerinin yanında savaşacağını ilan etti. Başını saygıyla eğdi. Rhaenyra bunalmıştı. Yedi Krallık’taki en büyük ve en güçlü filonun desteğine sahipti. Lord Corlys’in paylaşmak istediği bir başka olumlu haberi daha vardı. Triarşiyi yendi ve Dar Deniz’in tüm kontrolünü ele geçirdi. Sadece bir kayık mühürlemeleri gerekiyordu ve Kral’ın Şehri’ni tamamen kesip tüm ticaret yollarını kapatabilirlerdi. Prenses Rhaenys gidip boğazını tıkamayı teklif etti. Odadaki ruhlar rahatladı. Lord Corlys’in desteği savaşın gidişatını değiştirmişti.

dizipal house of dragon 10. bölüm izle, dizibox house of dragon, diziyo house of the dragon izle, dizigom house of dragon 10 bölüm, dizipal house of the dragon 10 bölüm, house of the dragon 10. bölüm dizibox, diziyo house of dragon dizibox, dizibox house of the dragon 10.bölüm izle, dizigom house of the dragon 10 bölüm izle dizibox, house of the dragon 10. bölüm izle dizibox, dizipal house of dragon final izle

YENİ »
The Time Traveler’s Wife Clare kim? Rose Leslie kaç yaşında, nereli? Rose Leslie oynadığı diziler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Konu HaberBes sitesine özeldir