DisneyPlus 138 Milyon Aboneye Yaklaştı

DisneyPlus, 2022’nin ikinci çeyreği için abone sayısını açıkladı. Son çeyrekte abone sayısını 7,9 milyon arttıran DisneyPlus (Disney+) toplamda 137,7 milyon aboneye ulaştı. DisneyPlus Türkiye’de 14 Haziran’da yayına başlıyor. Türkiye platformunun açılmasıyla birlikte DisneyPlus, Netflix ile yarışında biraz daha ivme kazanabilir. Hemen abonelik sayısına göz atalım:

DisneyPlus 138 Milyon Aboneye Yaklaştı

Bugün Disney CEO’su Bob Chapek bugün 2022’nin ikinci çeyreği için abone sayısını açıkladı. Son çeyrekte abone sayısını 7,9 milyon arttıran DisneyPlus (Disney+) toplamda 137,7 milyon aboneye ulaştı. Disney Plus Hulu ve ESPN+’yı ekleyerek toplam 205,6 milyon aboneye ulaşmış oldu.

Ülkemizdeki Web Tv platformları arasına DisneyPlus 14 Haziran’da katılmış olacak.

Netflix ve DisneyPlus arasındaki rekabette son durum

En çok aboneye sahip olan Netflix, son aylarda abone sayısında düşüş yaşadı ve borsada değerinden kayıplar verdi. Buna rağmen 221 milyon abonesi olan Netflix, hala dijital platformlar arasında birinci sıradaki yerini koruyor. Rekabette DisneyPlus ise iki numaralı akış hizmeti olarak karşımıza çıkıyor. Rakip Disneyplus ise 2019 yılı Kasım ayında kuruldu ve hızla yükselerek iki numaralı platform olmayı başardı.

DisneyPlus Büyümeye Devam Ediyor

Daha kısa bir süre önce Disney, 2019 yılı Kasım ayında DisneyPlus platformunu açmıştı. 4 yıl içinde 60 ila 90 milyon aboneye ulaşmayı hedefleyen şirket, bir buçuk yılda 90 milyon aboneyi aştı. 2021 yılsonunda 129,8 milyon aboneye ulaşan DisneyPlus büyümeye devam ediyor.

West Side Story, Turning Red, Moon Knight, Olivia Rodrigo, Better Nate than Ever ve The Quest gibi yapımlardan sonra DisneyPlus’un abone sayısı artmışa benziyor. Yaz dönemi için de DisneyPlus’un pek çok yapımı yolda. Obi-Wan Kenobi, Sneakerella, Chip ‘n Dale: Rescue Rangers, We Feed People gibi yapımlar önümüzdeki günlerde yayınlanacak.

YENİ »
13 Aralık 2022 Yayın Akışı Salı Bugün Hangi Diziler Var? FOX TV, ATV, TRT 1, Show TV, TV8, Kanal D, Star TV, Tv 360, Bloomberg TV yayın akışı

Disney+ Nedir?

Yakında Türkiye’de açılacak olan Disneyplus nedir diye çok merak ediliyor. Kısaca Disney+ (DisneyPlus); Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic gibi içeriklerin yer aldığı dijital yayın platformudur.

Disney Plus Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

Türkiye için DisneyPlus bir ay kadar bir süre kala özel bir tanışma paketi hazırladı. 14 Haziran’da yayın hayatına başlayak olan Disney Plus Türkiye için güncel kampanya şöyle:

8 ay öde, 12 ay izle* TOPLAM: 279,90 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Konu HaberBes sitesine özeldir