Bitcoin neden düşüyor son dakika 2022 BTC Neden Düştü?

Bitcoin neden düşüyor son dakika 2022 BTC Neden Düştü? Kripto para yatırımcıları aylardır devam eden düşüşe anlam vermekte zorlanıyorlar. Boğa sezonu ne zaman gelecek diye beklerlerken, Bitcoin yeni bir dip ile onları karşılıyor. Peki Bitcoin nereye kadar düşecek? Bitcoin neden yükselmiyor? Acaba kripto paralar neden düşüyor? Yatırımcılar bitcoin için düşüş sebeplerini merak ediyorlar. Bitcoin neden düştü son dakika haberleri neler? Acaba Bitcoin düşüş sebebi nedir? Sizler için Bitcoin neden düşüyor son dakika incelemesi yaptık. İşte BTC neden düştü sorusunun yanıtları:

Bitcoin neden düşüyor son dakika 2022

Bitcoin neden düşüyor son dakika 2022
Bitcoin neden düşüyor son dakika 2022

Kripto para haberleri yatırımcılar için kötü gelmeye devam ediyor. Bitcoin 23 bin 360 seviyesine kadar hızlı bir düşüşe daha imza attı. Son aylarda yatırımcısını çok zarar ettiren kripto paralar neden yükselmiyor? Yatırımcılar Bitcoin neden düşüyor son dakika 2022 konusunu araştırmaya devam ediyorlar. Gelin Bitcoin düşme sebeplerine göz atalım:

Acaba Bitcoin neden düşüyor son dakika 2022

Öncelikle yaklaşmakta olan FED faiz kararı, düşüşün en önemli sebebi sayılabilir.  Peki Fed faiz kararı kripto parayı nasıl etkiler? Fed’in faizleri arttırması, doların güçlenmesine yol açtığı için emtialar ve kripto paralarda düşüşlere yol açabilir diye bekleniyordu.

ABD’de hala yükseliş eğilimini sürdüren enflasyon, kripto para piyasasını derinden vurmuşa benziyor. Yüksek seyreden enflasyona karşı FED’in faiz kararı gittikçe önemli hale geldi. Geçtiğimiz Cuma gün Amerika’da Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) açıklandı. 2022 yılı mayıs ayında aylık yüzde 1 artan enflasyon yıllık yüzde 8,6’ya ulaştı. Son 41 yılın, Aralık 1981’den bu yana kaydedilen en yüksek enflasyon artışı karşımıza çıktı. Başta Amerika olmak üzere dünyada resesyon endişeleri, piyasalarda satış dalgalarına yol açtı.

YENİ »
6 Aralık 2022 Altın Fiyatları 22 Ayar Bilezik Fiyatları Anlık Çeyrek Altın Fiyatı Gram Altın Fiyatı Bugün ne kadar?

Peki FED bu durumda ne yapacak? FED’in faizleri arttırması beklenirken, bu rakamın kaç puan olacağı endişe konusu. Ekonomistlere göre FED’in bu hafta 75 baz puan arttırma ihtimali %25 olarak hesaplandı.  Ama 75 baz puanlık faiz artışı için Temmuz ayındaki beklenti yüzde 53 seviyesine çıktı. Kısaca ekonomistler, FED’in yakın zamanda 75 baz puan faiz arttırmasını bekliyorlar.

BTC Neden Düştü?

Amerika ile beraber diğer ülkelerde de gelişmeler endişe ile izleniyor. Bu hafta İngiltere Merkez Bankası’nın perşembe günü 25 baz puan faiz artırımına gitmesi bekleniyor. Hatta 50 veya daha fazla baz puanda artış yapabilme ihtimali de düşünülüyor.

Cuma günü Avrupa Borsaları da bu durgunluktan nasibini aldı. Almanya’da DAX 30 endeksi yüzde 3,08, İngiltere’de FTSE 100 yüzde 2,12, Fransa’da CAC 40 endeksi yüzde 2,69 ve İtalya’da FTSE MIB 30 endeksi yüzde 5,17 değer kaybetti. Peki Asya’da işler nasıl? Japonya’da Nikkei 225 endeksi yüzde 2,94, Çin’de Şanghay bileşik endeksi yüzde 1,2, Hong Kong’da Hang Seng endeksi yüzde 3,24 ve Güney Kore’de Kospi endeksi yüzde 3,3 değer kaybederek dünyayının geri kalanına uyum sağladılar.

Kripto paralar neden düşüyor?

Acaba kripto paralar neden düştü? Çarşamba günü Amerika’da FED’in faiz kararı bekleniyor. Ve Çarşamba gününe kadar piyasalarda oynaklığın devam etmesi bekleniyor.

Bitcoin neden yükselmiyor?

Yatırımcılar arasında bitcoinler neden düşüyor, kripto paralar neden düşüyor, bitcoin yükselirken altcoinler neden düşüyor, sürekli bitcoin fiyatları neden düşüyor, bitcoin neden düşüyor son durum nedir şeklinde aramalar yapılıyor. Son aylarda sürekli bir düşüş trendi içinde olan Bitcoin ve diğer kripto paralar, bugün büyük bir düşüşe daha imza attılar. Binance sitesinden günün dip noktalarına baktığımızda Solana bugün 26$ seviyesine kadar düştü. Ethereum 1175$ seviyesini test etti. Ripple ise 0.30 seviyesine kadar indi.

YENİ »
16 Ocak 2023 Altın Fiyatları Bugün Son Dakika Güncel Altın Fiyatları Çeyrek Altın Fiyatı Gram Altın Fiyatı Bugün ne kadar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Konu HaberBes sitesine özeldir